Zkuste ZELENÝ ČAJ na hubnutí: Funguje a jak jej užívat?

Hledáte způsob, jak zhubnout? Co kdybychom vám řekli, že můžete použít zelený čaj na hubnutí? Zelený čaj je známý pro mnoho svých zdravotních přínosů a jedním z nich je jeho účinnost při podpoře hubnutí. Jeho účinky jsou dány obsahem katechinů, antioxidantů, kofeinu a dalších prospěšných látek. Který čaj je nejlepší na hubnutí? Kdy pít čaj na hubnutí? V tomto článku se podíváme na všechny aspekty na téma zelený čaj hubnutí, včetně zelený čaj účinky, abychom vám pomohli dosáhnout vašich cílů. Připojte se k nám a objevte výhody zeleného čaje v oblasti hubnutí.

zelený čaj na hubnutí

Co je to zelený čaj a jaké má výhody?

Zelený čaj je po celém světě známý pro svůj jemný a osvěžující chuťový profil a mnohostranné zdravotní výhody. Vyrábí se z nefermentovaných listů čajovníku, což mu umožňuje zachovat více zdraví prospěšných látek než v případě čajů fermentovaných. Pravidelné pití zeleného čaje může mít mnoho pozitivních vlivů na vaše zdraví, včetně snížení rizika srdečních chorob, diabetu a rakoviny, a může pomoci s hubnutím a udržením zdravého těla.

Prospěšné látky zeleného čaje

Zelený čaj obsahuje katechiny, kofein, L-theanin, flavonoidy a teanin. Také obsahuje důležité vitamíny A, C, E, K, B a minerály jako jsou draslík, hořčík a fluór.

Katechiny: Jsou to silné antioxidanty, které chrání vaše tělo před volnými radikály. Právě ty napomáhají ke vzniku nemocí, a právě látka obsažena v zeleném čaji napomáhá předcházet poškození buněk. Katechiny jsou spojovány i s mnoha zdravotními výhodami jako je snížení rizika srdečních chorob, pravděpodobnosti rakoviny a diabetu.

Kofein: Zelený čaj obsahuje kofein, který pomáhá stimulovat tělo a zvyšuje rychlost metabolismu.

L-theanin: Aminokyselina, může pomoci snížit úzkost, stres a zlepšit spánek. Podporuje koncentraci a pozornost.

Flavonoidy: Antioxidant, který pomáhá chránit tělo před poškozením způsobeným volnými radikály.

Teanin: Aminokyselina, která zlepšuje náladu a navozuje relaxační stav.

zelený čaj na hubnutí

Jaký vliv má zelený čaj na hubnutí

Zrychlení metabolismu: Zelený čaj obsahuje katechiny, které pomohou zvýšit rychlost metabolismu. Díky vyššímu metabolismu můžete spálit více kalorií za den.

Snížení chuti k jídlu: Látky obsažené v čaji potlačují chuť k jídlu. To vede ke snížení příjmu kalorií během dne. S méně chutí k jídlu a na sladké se hubne o hodně lépe, avšak i tak nezapomínejte, že zelený čaj není náhradou vaší každodenní stravy.

Podpora trávení: Obsah kofeinu stimuluje trávicí procesy. Tento efekt napomáhá udržovat trávicí trakt zdravý a efektivní při zpracování potravy.

Podpora odbourávání tuků: Některé studie naznačují, že zelený čaj může pomoci s odbouráváním tuků v těle. To napomáhá hubnutí a ke zdravému složení těla. Vyzkoušejte tedy zelený čaj na hubnutí.

Zelený čaj a lehké jídlo

Dieta se zeleným čajem se stává účinnější v kombinaci se zařazením lehké stravy. Držet se jí doporučuje cca týden. Funguje tak, že půl hodiny před každým jídlem si dáte hrnek zeleného čaje. Síla čaje způsobí zasycení vašeho žaludku a urychlení metabolismu. Můžete vypít v pořádku pět až osm šálků za den.

Cvičení s přídavkem zeleného čaje

Zelený čaj zlepšuje vytrvalost při začátcích s cvičením právě kvůli většímu úbytku váhy. Cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zhubnout. Neexistují žádné zázračné potraviny, které udělají vaše tělo hubenějším a zároveň zdravým. Ovšem existují potraviny, které vám na této cestě mohou velmi pomoci. Právě jednou z nich je pití zeleného čaje. V kombinaci se cvičení to tvoří vynikající nástroj na hubnutí.

zelený čaj na hubnutí

Teplota čaje

Pro větší účinek se čaj doporučuje pít horký nebo alespoň teplý. Ochlazování nápoje činní i jeho účinky slabšími. Teplý čaj totiž ještě více pomáhá nastartovat a rozproudit váš metabolismus. Tím se spustí i rychlejší spalování kalorií. To však absolutně vyrušíte, pokud si čaj osladíte nebo si do něj přidáte smetanu či mléko. Opravdu to není žádoucí. Pro jeho nejlepší účinky, je lepší ho pít v jeho přirozeném nedochuceném stavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *