Kvíz Simpsonovi: Jak dobře znáte oblíbený animovaný seriál?

Svět Simpsonových je plný smíchu, absurdních situací a nezapomenutelných postav. Od Homerovy nezadržitelné vášně pro pivo po Bartovy výstřední výstřelky, tento animovaný svět o žluté rodince se stal ikonou. Právě teď máte příležitost prozkoumat tento barevný a neuvěřitelně zábavný svět prostřednictvím našeho kvízu o Simpsonových! Bez ohledu na to, zda jste fanouškem Simpsonových od samého začátku nebo se na ně jen občas rádi podíváte, tento kvíz vám poskytne zábavnou a vzrušující výzvu! Znáte Springfield a jeho obyvatele dobře?

Rodina Simpsonových

Simpsonovi jsou fiktivní animovaná rodina z amerického animovaného seriálu „The Simpsons“, který vytvořil Matt Groening v produkci Jamese L. Brookse, Ala Jeana a Sama Simona pro televizní síť Fox. Seriál je známý svým satirickým pohledem na americkou kulturu a společnost a je považován za jeden z nejúspěšnějších animovaných seriálů v historii televize.

Simpsonovi žijí ve fiktivním městě Springfield, který se nachází ve Spojených státech, kde prožívají různé dobrodružství a humoristické situace.

Hlavní postavou je Homer Simpson, který je tlustý a ne zrovna chytrý. Je hlavou rodiny a pracuje ve Springfieldské jaderné elektrárně. Jeho manželkou je Marge, která je typickou domácí hospodyní a matkou jejich tří dětí – Barta, Lízy a Maggie. Bart je nejstarší syn, známý svými škodolibými činy a vtipnými poznámkami. Líza je geniální a intelektuálně zaměřená dcera, která se často snaží udržet rovnováhu mezi svým vzděláním a rodinnými vztahy. Maggie je nejmladším členem rodiny, ještě neumí mluvit a často se objevuje s dudlíkem v ústech.

Kvíz Simpsonovi: Jak dobře znáte oblíbený animovaný seriál?

Seriál The Simpsons

Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna 1987, a to jako dvouminutový skeč v The Tracey Ullman Show. První epizoda s názvem „Simpsons Roasting on an Open Fire“ (Český název „Vánoce u Simpsonových“), dlouhá okolo dvaceti minut, se poprvé vysílala 17. prosince 1989. V Česku měl seriál premiéru 8. ledna 1993 na ČT1.

Od té doby proběhlo již 35 sezón a v současné době má seriál 760 odvysílaných dílů. Simpsonovi jsou tak jedním z nejdéle běžících animovaných seriálů v historii televize.

V každé epizodě se objevuje několik skrytých poselství nebo easter eggs, které diváci rádi hledají. To zahrnuje různé narážky na filmové odkazy, vtipy nebo dokonce propojení s jinými epizodami. Mnoho konspiračních teoretiků také tvrdí, že seriál předpovídá budoucnost.

Předpovídání budoucnosti

Simpsonovi jsou známí tím, že předpověděli některé události, které se později staly skutečností. Jedna z nejznámějších předpovědí se objevila v epizodě „Bart to the Future“ (česky „Bartův návrat do budoucnosti“), která byla odvysílána v roce 2000. V této epizodě se děj odehrává v budoucnosti, kde Bart Simpson vystupuje jako nezodpovědný a líný dospělý. V jedné scéně je zobrazen plakát s nápisem „Trump 2016“, což mnozí lidé považují za předpověď Donald Trumpa jako prezidenta Spojených států.

Další předpověděné události zahrnují například výbuch pekárny ve městě Springfield v epizodě „Who Shot Mr. Burns?“ (česky „Kdo střelil do pana Burnse?“), který měl několik podobností s teroristickým útokem na Světové obchodní centrum v New Yorku 11. září 2001. Další zahrnují technologické inovace a společenské trendy, které se od té doby staly běžnými, jako jsou například chytré hodinky nebo videohovory.

I když mnohé z těchto „předpovědí“ jsou spíše náhodné podobnosti než úmyslné předpovědi budoucnosti, Simpsonovi se stali známými tím, že se trefují do některých aspektů moderního života a dokáží zpracovat aktuální události satirickým způsobem.

kviz simpsonovi

Kvíz Simpsonovi

Pojďte ukázat, kolik toho víte o Homerovi, Marge, Bartovi, Líze, Maggie a všech ostatních obyvatelích Springfieldu. Jsou vaše znalosti o žluté rodince Simpsonových dostatečně silné, abyste v kvízu získali 100%?

Kvíz Simpsonovi: Jak dobře znáte oblíbený animovaný seriál?

Kvíz Simpsonovi,simpsonovi

Vyzkoušejte také náš Stranger Things kvíz: Jen opravdoví fanoušci získají 100%!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *