Jak na HUBNUTÍ CHŮZÍ? Vyzkoušejte našich 7 ověřených tipů!

Vítejte u článku zaměřeného na hubnutí chůzí! Pokud hledáte jednoduchý a přirozený způsob, jak zhubnout, pak je chůze jednou z nejlepších možností. Chůze není jenom skvělým způsobem, jak zlepšit vaše zdraví, ale může také pomoci s cílem zhubnout a dosáhnout vaší ideální váhy.

V tomto článku se zaměříme na klíčová témata jako jsou chůze a hubnutí, chůze hubnutí, jak zhubnout pomocí chůze a také vám zodpovíme otázku „Po jaké době se spalují tuky?“. Nabídneme vám nejlepší tipy pro efektivní hubnutí pomocí chůze, abyste dosáhli svých cílů co nejdříve.

hubnutí chůzí

Co je to chůze?

Chůze je druh pohybu, který je pro lidské tělo přirozený a zdravý. Nejlepší na ní je vhodnost pro všechny věkové kategorie a různé kondice. Navíc pokud se vám nechce běhat, nebo trávit hodiny v posilovně, chůze může být pro vás ideální volbou. 

Procházka může být i skvělou relaxací po dlouhém dni v práci. Pravidelná chůze může pomoci s depresí, zlepší vaši náladu a snižuje stres.

Celkově má mnoho výhod a je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí zlepšit své zdraví, hubnout a udržovat své tělo v kondici.

Hubnutí chůzí

Jak zhubnout pomocí chůze?

Co se týče hubnutí, právě chození může být velmi efektivním způsobem. Při chůzi spálíte kalorie a aktivujete svaly, což vám pomůže zhubnout a posílit vaše tělo.

Po jaké době se spalují tuky?

Spalování tuků nastane již po 30 minutách chůze, takže stačí jen krátká procházka každý den, abyste dosáhli vašich cílů. Zahrňte do svého běžného dne chůzi a vyzkoušejte tak benefity hubnutí chůzí.

hubnutí chůzí

Jak zahrnout chůzi do vašeho života

  • Pravidelně měňte trasu – Chození stejné cesty každý den může být nudné a demotivační. Zkuste si pravidelně hledat nové trasy a prozkoumávat okolí. Můžete se pak těšit na další hezké výhledy a zároveň spálit více a více kalorií.
  • Najděte si parťáka na procházky – Putování s kamarádem nebo s někým z rodiny může být skvělý způsob, jak si udržet motivaci a zábavu. Zároveň se budete moci bavit a probrat všechny novinky. Navíc získáte i další společné zážitky. Domácí mazlíček může být také skvělým parťákem, který vám usnadní hubnutí chůzí.
  • Vyzkoušejte různé rychlosti chůze – Vaši trasu pojměte i jako takový experiment. Můžete si vyzkoušet různé rychlosti, od pomalé až po velmi rychlé tempo. Zrychlené tempo ještě více zlepší vaši kondici a spálí více kalorií.
  • Využijte tuto chvíli coby příležitost k meditaci – Taková vycházka může být skvělou příležitostí k odpočinku a meditaci. Zaměřte se na vaši frekvenci dechu. Poslouchejte zvuky vašeho okolí. Tato praxe vám pomůže zklidnit mysl a snížit stres.
  • Zakoušejte i chůzi v přírodě – Trávení času v přírodě je nejen zdravé, ale i krásné, oživující a uklidňující. Taková toulka v lese, na pláži nebo v horách může být mnohem přínosnější než chůze ve městě. Užijete si krásu přírody a při tom můžete využít hubnutí chůzí.
  • Tvorba cílů – Právě vytvoření systému cílů a odměn, může být skvělá motivace v začátku s jakoukoliv činností. Například si můžete stanovit cíl ujít každý den určitý počet kroků. Najděte si třeba cílové místo, kam chcete dojít a koukněte se na jeho fotky. Klasické odměny za počet prochozených tras mohou být též značnou inspirací.
  • Použití různých chodeckých pomůcek – Chodecké hůlky vám pomohou zapojit při chůzi téměř celé tělo. Chůze s nimi bude mnohem snazší a zdoláte s nimi i větší terény. Pro zdatnější chodce je tu ještě zátěžová vesta. Touto pomůckou si chůzi ztížíte a posílíte tím více vaše svaly za menší ujitou vzdálenost.

Snažte se najít vlastní způsob chůze, který vám bude nejvíce vyhovovat a který vás také bude bavit a hubnutí chůzí se tak stane vaším koníčkem. Nejdůležitější je najít tu pravou motivaci a užívat si radost z pohybu!

Takže, na co čekáte? Dejte se do toho! Zlepšete své zdraví a kondici tím, že začněte chodit. Doporučujeme začít s krátkými procházkami a postupně zvyšovat vzdálenost a intenzitu. Každý krok se počítá a každý krok je krok správným směrem ke zdravému tělu a psychické pohodě. Vyzkoušíte hubnutí chůzí?

Hubnutí vám také může usnadnit užívání zeleného čaje na hubnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *