VALENTÝN: 10 romantických tipů pro den svatého Valentýna

Den svatého Valentýna je dnem, kdy se zamilované páry snaží oslavit svou lásku a vzájemnou přízeň. Ať už plánujete romantický večer v restauraci, nebo jen večer u svíček doma, máme pro vás 10 skvělých tipů, jak tento den učinit ještě více výjimečným. Chcete vědět, jak si užít Valentýn jako nezapomenutelný den plný lásky? Zajímá vás, jak udělat ten nejlepší den pro vašeho miláčka? Pak rozhodně čtěte dále, čekají na vás romantické tipy.

Co se dá dělat na Valentýna?

Den svatého Valentýna se nezadržitelně blíží a Vy stále nemáte žádné nápady, co tento den dělat? Nebo již máte nějaké své plány a chcete se pouze inspirovat? Přečtěte si naše tipy na nezapomenutelný romantický den. Víte, proč se Valentýn slaví a jaké jsou tradice?

Romantická večeře

Vyberte si jídlo, které máte oba rádi. Romantická může být už i jeho příprava, vrhněte se tedy do jeho vaření společně. Při stolování pak použijte osvětlení dotvářející atmosféru – svíčky a lampiony. Vše ještě vylepšete playlistem s romantickou hudbou a vyzdobením stolu květinami. Vsadit můžete i na restauraci – v takovém případě vyberte podnik s krásným výhledem na město.

romantické tipy

Zážitkový pobyt v lázních nebo wellness centru 

Romantický pobyt v lázních nebo wellness centru může být skvělou příležitostí k relaxaci a společnému uvolnění. Zarezervujte si párovou masáž či si užijte společný bazén, případně vířivku. Navštivte saunu pro dokonalé prokrvení celého těla. Vyzkoušet společně můžete i jógu. Zarezervujte si soukromý pokoj s výhledem do přírody. A to hlavní, věnujte pozornost jen jeden druhému a vyhněte se rušivým vlivům.

Let balónem 

I takový let balónem může být romantickým a nezapomenutelným zážitkem. Důležité je si vybrat pro něj vhodnou lokaci. Zarezervujte si let v ranních nebo večerních hodinách a pokochejte se východem či západem slunce. Vychutnejte si společné chvíle ve vzduchu – to nejlépe půjde v balónu, jenž má prostornou kabinu. Nezapomeňte na foťák, abyste mohli zachytit krásné výhledy.

den svatého Valentýna

Procházka po krásné pláži 

Ano, i v České republice je několik pláží, které lákají k romantické procházce během Valentýna. Konkrétně pláž u Máchova jezera je krásnou písčitou pláží s malebným. výhledem na jezero. Idylická pláž s čistou vodou a krásným výhledem na přehradu je pak i pláž u Lipenské přehrady. 

Kino s romantickým filmem 

Zarezervujte si místa v předstihu, abyste si mohli vybrat ta nejlepší z nich. Vyberte si film, který se vám oběma líbí. Vyzkoušet ale můžete i zcela nový filmový žánr – uvidíte, jak se vám bude líbit. Každopádně si připravte dobrou náladu a vychutnejte si film. Po něm si můžete udělat společnou procházka a diskutovat o právě shlédnutém snímku.

romantický večer

Výlet do přírody 

Výlet do přírody je klasickým způsobem, jak strávit romantický den s partnerem – hodí se tedy, i když je svatý Valentýn. Vyrazte do hor či do lesa, vychutnejte si krásné výhledy a společně relaxujte. Užijte si klid a ticho přírody, a stravte čas jen ve dvou. Nezapomeňte na svačinu a nápoje na cestu. Během výletu můžete zkusit i nový sport či aktivitu –  jízdu na kole nebo plavbu lodí.

Cestování do místa, kde začal váš vztah 

Překvapení v podobě cestování do místa, kde jste začali svůj vztah, může být skvělým způsobem, jak jej oslavit a užít si Valentýn. Zavzpomínejte na začátek vašeho vztahu a užijte si společné chvíle v lokalitě, ke které máte oba citové pouto. Zarezervujte si zde ubytování a prozkoumejte i širší okolí této lokace.

den svatého valentýna

Jízda na koni 

Projížďka na koni může být romantickým a dobrodružným zážitkem pro vás dva. Vyberte si jezdeckou stáj s hodnými koni a zkušenými instruktory. Připravte se na jízdu – zejména se vhodně oblékněte, použít můžete i ochranné pomůcky. Poté si již užívejte pohled na krajinu z koňského hřebu, a vychutnejte si klid a ticho přírody.

Romantická koupel se svíčkami

Romantická koupel se svíčkami je krásným a uvolňujícím zážitkem. Připravte si vanu a zapalte svíčky, přidat můžete i vonné oleje do koupele. K vaně si můžete vzít i lahodné drinky. Vychutnejte si teplou koupel a relaxujte, dopřát si můžete i vzájemnou masáž.

valentýn

Piknik pod hvězdami

Pokud to únorové počasí jenom trochu dovolí, tak vyrazte do přírody na piknik. Vyberte si krásné a klidné místo pod širým nebem a rozprostřete deku. Na ní naservírujte dobré jídlo a pití. Vychutnejte si jídlo a nápoje při světle hvězd – pozorujte hvězdy a najděte své oblíbené souhvězdí. Při tom všem můžete poslouchat hudbu či si jen tak povídat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *