Jak se zbavit celulitidy: 6 tipů pro dokonalou pokožku

Objevila jste na svém těle celulitidu a ráda byste se jí zbavila? V takovém případě jsou přesně pro vás vytvořeny následující řádky, kde se dozvíte vše potřebné k tomu, jak se zbavit celulitidy. Víte, jaké jsou vlastně její příčiny? A jak se na těle vytvořila? To vše se dozvíte v tomto článku.

Co je to celulitida?

Celulitida je pojem, kterým se označuje jev vznikající hromaděním tuků, vody a toxinů v tkáních pod kůží. To vede k vytvoření charakteristických záhybů, které se někdy nazývají jakožto „pomerančová kůra“. Tyto změny vzhledu kůže jsou nejčastěji viditelné na stehnech, bocích a hýždích.

Celulitida sama o sobě nezpůsobuje žádné zdravotní problémy, ale může vést k problémům se sebevědomím a ovlivňovat kvalitu života. Někteří lidé totiž mohou zažívat psychickou úzkost způsobenou vzhledem svého těla zasaženého celulitidou.

Je každopádně potřeba si uvědomit, že celulitida je poměrně běžný jev, který má tendenci se vyskytovat častěji u žen než u mužů, a rozhodně se není kvůli ní potřeba trápit. Naopak je potřeba hledat cestičky, jak se jí zbavit.

jak se zbavit celulitidy

Jak vzniká celulitida? 

Proč se dělá celulitida? Přesný mechanismus vzniku celulitidy není znám, avšak je považován za kombinaci několika faktorů, jako jsou genetika, hormonální změny, nadměrné ukládání tuku, nedostatek pohybu a nesprávná strava.

Nejčastěji nicméně vznik celulitidy souvisí se změnami v oblasti kůže. Konkrétně v tkáních pod kůží se začnou hromadit tukové buňky, voda a toxiny, což vede k porušení integrity vazivového tkaniva a zvýšenému tlaku na kapiláry. 

Výskyt celulitidy může být ale také ovlivněn hormonálními změnami, jako je například puberta, těhotenství či menopauza, nebo též životním stylem, zejména nedostatkem pohybu a nesprávnou stravou bohatou na cukry a živočišné tuky.

Postupy,  jak je možné se celulitidy zbavit

Cvičte

Cvičení je jednou z nejúčinnějších metod boje proti celulitidě. Pravidelné aerobní cvičení, jako je běh, jízda na kole nebo plavání dokáže pomoci posílit svaly a udržovat dobrou kondici. Navíc jím spalujete tuky způsobující celulitidu a udržujete si zdravou hmotnost.

Zde je několik cviků, které mohou pomoci s bojem proti celulitidě:

Dřepy: Stojte s nohama rozkročenýma na šířku ramen a pomalu se sklánějte dolů, jako byste si sedali na židli. Mezi stehnem a lýtkem byste neměli mít menší úhel než kolmý.

jak se zbavit celulitidy

Plank: Položte se na břicho a podepřete se na loktech a špičkách nohou. Tělo má být rovné a všechny svaly zatnuté, zadek mírně nahoru. Vydržte v pozici tak dlouho, jak je to možné.

jak se zbavit celulitidy

Zákopy nohou: Klekněte na všechny čtyři a zvedněte jednu nohu tak, aby byla rovnoběžná s podlahou. Poté ji opět spusťte dolů.

jak se zbavit celulitidy

Jezte zdravě

Vyvážená strava bohatá na vlákninu, ovoce, zeleninu a naopak obsahující nízké množství tuků a cukrů může pomoci udržet zdravou hmotnost a zlepšit zdraví vaší pokožky.

Dopřejte si masáž

Mechanické masáže pokožky pomohou zlepšit cirkulaci krve a zlepšit stav pokožky. Tyto masáže mohou být prováděny pomocí speciálního nástroje, případně ručně.

Absolvujte procedury proti celulitidě

Některé procedury, jako jsou radiofrekvenční terapie, laserová terapie či mikrovlnná terapie, mohou pomoci zlepšit stav pokožky a snížit výskyt celulitidy. Tyto procedury však mohou být nákladné a mohou vyžadovat několik návštěv.

Jak dosáhnout nejlepších výsledků

Pro dosažení nejlepších výsledků je doporučováno všechny výše zmíněné postupy zkombinovat. Je každopádně důležité si uvědomit, že žádný z těchto postupů neposkytuje trvalé řešení celulitidy, neboť výskyt celulitidy ovlivňuje i řada dalších faktorů, jako jsou genetika a životní styl. 

Dermatologické přípravky na celulitidu

Použít můžete i náplasti na celulitidu. Tyto náplasti mohou být využity k lokálnímu léčení celulitidy. Většina z těchto náplastí obsahuje látky, jako je kofein nebo retinol, které dokáží pomoci vylepšit vzhled pokožky a vyhladit ji.

Existuje též řada krémů a gelů na celulitidu, jež rovněž mohou pomoci zlepšit vzhled vaší pokožky. Tyto krémy mohou obsahovat látky, jako jsou kofein, retinol a vitamín C, které umožní tělu zlepšit krevní oběh a zvýšit pevnost pokožky.

Ačkoliv tyto dermatologické přípravky na celulitidu mohou pomoci zlepšit stav pokožky, tak neexistuje žádný jednoznačný způsob, jak se celulitidy úplně zbavit.

Přečtěte si také naše tipy na HUBNUTÍ bez cvičení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *