jak zhubnout v obličeji

Jak zhubnout v obličeji: Pomůže obličejová jóga nebo masáž!

Nevíte, jak zhubnout v obličeji? Zdravý a štíhlý vzhled obličeje je pro mnoho lidí důležitým estetickým aspektem či cílem jejich hubnutí. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, ale některé z nich mohou být mnohem účinnější než jiné. Uvažovali jste někdy nad tím vyzkoušet obličejovou jógu nebo masáž, abyste zhubli v obličeji? Jaké jsou výhody a účinky těchto metod? V tomto článku se budeme zabývat právě těmito otázkami a poskytneme vám užitečné rady, jak zhubnout v obličeji pomocí obličejové jógy a masáže.

masáž obličeje

Jak zhubnout v obličeji? 

Existuje několik různých metod, jak zhubnout v obličeji. Pochopitelně, že se zhubnutím v obličeji nejvíce pomůže snížení celkového množství tělesného tuku. Toho lze dosáhnout pravidelným cvičením a dodržováním zdravé stravy. Avšak existují i méně namáhavé metody, které vám umožní mít štíhlejší obličej.

Začít můžete kupříkladu zlepšením vaší spánkové hygieny. Nedostatek spánku totiž může vést mimo jiné i k otékání obličeje. Proto je důležité dodržovat pravidelný spánkový režim a dopřávat si kvalitní spánek. Stejně tak důležitá je i správná hydratace. Nedostatek hydratace totiž rovněž vede ke vzniku otoků v oblasti obličeje. Proto je důležité pít dostatek vody a udržovat správnou hladinu tekutin v těle. Ze stejného důvodu je potřeba omezit i konzumaci alkoholu a kofeinu.

jak zhubnout v obličeji - masáž obličeje

Co dále pomůže na zhubnutí v obličeji?

  • Obličejová jóga – tento druh jógy se zaměřuje na svaly v obličeji a pomáhá je posilovat a udržovat v kondici. Jejím pravidelným cvičením se zlepšuje tvar a kontury obličeje, a dokonce může vést až ke snížení tvorby vrásek.
  • Masáž obličeje – masáže obličeje umožní zlepšit průtok krve lymfatickým systémem v obličeji, což může snadno vést ke snížení otoků a svalového napětí.

Pro dosažení nejlepších výsledků je nejvhodnější všechny výše zmíněné metody zkombinovat.

Obličejová jóga – posílení a protažení obličejových svalů

Kromě toho, že cvičení obličejové jógy dokáže pomoci se zlepšením pružnosti pokožky, tak dále rovněž umožní zlepšit krevní oběh v obličeji. Cvičení obličejové jógy navíc nemá blahodárné účinky jenom na zevnějšek hlavy, ale může také pomoci snížit napětí či únavu mysli.

Pokud chcete začít cvičit obličejovou jógu, vyzkoušejte následující:

  1. Začněte hlubokým a pomalým dechem. Nadechněte se do plic, zadržte na chvíli dech a pak vydechněte. Opakujte toto cvičení několikrát, abyste uvolnili svaly v obličeji a uklidnili mysl.
  2. Zaměřte se na různé partie svalů obličeje, například svaly kolem očí, úst a čela. Pokud chcete posílit svaly kolem očí, můžete cvičit mrkání či sledování prstu pohybujícího se nahoru a dolů. Pro posílení svalů kolem úst zas můžete cvičit například “výraz ryby”.
  3. Nezapomínejte na protahování, jež lze provádět kupříkladu protahováním rtů směrem dolů.

Je důležité cvičit pravidelně, aby byly výsledky co nejlepší. Doporučuje se cvičit obličejovou jógu každý den po dobu 10 až 20 minut.

masáž obličeje

Masáž obličeje – jak na masáž, která vám pomůže zhubnout v obličeji?

Připravte si pohodlné a klidné prostředí, kde se dokážete uvolnit. Vyčistěte si obličej a odstraňte veškeré make-up a nečistoty – použijte tonikum a čistící krém. Nasaďte si jednorázové rukavice, abyste zjistili, že vaše ruce nezanesou do obličeje nežádoucí bakterie.

  1. Samotnou masáž začněte tím, že si lehce promasírujete čelo pomocí kruhových pohybů prsty. Poté přejděte ke stranám obličeje a masírujte je stejným způsobem.
  2. Pokračujte masáží nosu, uší a brady.
  3. Masírujte oči, avšak pouze jemně, zamezte silným pohybům, protože oblast kolem očí je velmi citlivá.
  4. Pomalu se přesuňte na dolní část obličeje a masáž ukončete lehkými tlaky na tvářích 

Při masáži obličeje je důležité být opatrný a nespěchat. Násilné pohyby nebo příliš silný tlak mohou poškodit kůži obličeje. Doporučuje se také používat přírodní oleje nebo krémy, aby se snížilo tření při masáži.

Napísať komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *