Inspirace na JARNÍ DEKORACE: Vytvořte si doma veselé jaro

Za chvíli tu bude první jarní den, pojďte si s námi vyrobit a nachystat nějaké jarní dekorace! Rozkvetlé truhlíky v oknech, kočičky ve vázách, sedmikrásky kolem cest… no nezní to nádherně? Sluneční paprsky vystupující zpoza mraků vám opět vykouzlí úsměv na rtech a probudí ve vás kreativní náladu. Představíme vám nápady a inspiraci na krásné veselé jarní dekorace na stůl, dveře i do oken.

Jarní přírodní dekorace

Nejjednodušší a nejhezčí jarní dekorace jsou ty, které si vyrobíte doma s pomocí přírody. Stačí ustřihnout pár šlahounů vrbového proutí a hned si můžete vyrobit několik krásných ozdob. Větší svazek proutí propletených do sebe můžete například ohnout do tvaru kruhu. Základ pro velikonoční či jarní věnec je na světě. Pak ho stačí dozdobit už jen pár drobnostmi jako jsou třeba stuhy, nebo kytičky jarních květin.

Když najdete částečné rozkvetlé pruty vrby stáhněte je stuhou. Následně Vám mohou dělat ozdobu třeba ve váze či jejich svazek můžete i zavěsit.

jarní dekorace

Nádherné jsou i luční květy, které si snadno v přírodě natrháte. Nebude Vás to stát nic než jen malou procházku, která má své přínosy na zdraví. Taková kytička ve váze pak vyvolá jaro úplně sama.

Jak si jarně oživit domov

Květiny do vázy

Čerstvé květiny dokáží dodat domovu život. Navíc jaro bez květin nemůže být jarem! Stačí oprášit či pořídit nějakou hezkou vázu, květiny do ní nastrojit a krásná jarní dekorace na stůl je na světě. Bledule, modřence, sněženky, konvalinky, tulipány či narcisy. Nemůžete udělat chybu ani s jedněmi z nich. Důležité je, aby se výsledek líbil vám.

Barevné povlečení, polštářky či deky

Teplé počasí se blíží, ovšem hezky barevnou dekou můžete prostor, jak oživit, tak i zútulnit. Také umístěním pár jarně barevných polštářků místnost zjemní a rozzáří. Polštáře a deky prostory změkčují a dělají je lákavější k posezení, přečtení knihy či k relaxaci u pití kávy.

Vůně jara

Čerstvé květiny, svíčky či aroma tyčinky, ti všichni jsou vašimi bojovníky za vůni jara. Rostliny dodají domovu vůni přírody a svěžest. Svíčky s tyčinkami pak místnost zútulní a zahřejí svým jedinečným aroma.

jarní dekorace na stůl

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny jedny z magických kouzelníků, když se mluví o jaru. Není třeba jim měnit vodu a také s vámi budou mnohem déle. Pořízením primule, gloxinie, hyacintu či narcisů váš domov posunete na vyšší úroveň. Rostliny navíc zlepšují vzduch v místnosti a jsou to i dobří společníci.

Tapety a kryt na mobil

Žijeme v době, kdy Váš mobilní telefon odemknete až 130 krát za den. Proč si tedy neudělat jarní náladu i v něm? Stačí si změnit tapetu s jarním motivem a uvidíte, že budete mít hned lepší den. To stejné platí i pro tapetu na počítač nebo kryt na mobil. Ten navíc může sloužit i jako zajímavý doplněk.

Jarní truhlíky a květináče

Ozdobení truhlíku či květináče můžete udělat hned několika způsoby. 

První způsob zkrášlení spočívá v zasázení různě barevných rostlin. V truhlíku se líbí muškátům, které poskytují značnou škálu barev. Ovšem můžete do nich zasázet také petúnie, surfínie i macešky a sedmikrásky. 

jarní truhlíky

Ke druhému způsobu budete potřebovat pár jarních akrylových barev a štětec. Akrylové barvy jsou voděodolné a mohou být použité na velké množství materiálů. Teď přichází ta kreativní část. Vyhrajte si se spoustou jarních vzorů, jako jsou různé druhy květin, listů nebo můžete vsadit i na jednoduché ornamenty. Ve fantazii se meze nekladou.

Květináče je možné i různě oplést proutím nebo obalit látkou a zavázat stužkou. Dřevo je také jednou z variant. Vašim kytičkám můžete vyrobit kupříkladu dřevěnou ohrádku a natřít ji barvami. Sázet také nemusíte jen do květináčů či truhlíků. Zvolte třeba variantu starého hrníčku, košíku nebo misky. Starší věci tím mohou najít své nové využití a ozvláštnit tím Váš domov.

Víte, kdy je první jarní den 2023 a co se se začátkem jara pojí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *