LEDOVÁ KÁVA recept: Jak připravit lahodné letní osvěžení?

Přicházejí horké letní dny a s nimi zvýšená poptávka po osvěžujících nápojích. Co byste řekli na kombinaci ledového osvěžení a příjemného kofeinového probuzení? Pokud vás láká chutná ledová káva, tak přesně pro vás máme skvělý recept. Jak jednoduché je připravit si toto letní osvěžení? A jaké ingredience budete potřebovat? Připravte se na chvíle plné chutí a svěžesti, a pojďte objevit, jak si připravit skvělou ledovou kávu.

ledová káva recept

Proč si doma připravit ledovou kávu?

Ledová káva je skvělým nápojem pro letní období. Je ideální variantou k teplé kávě, protože dokáže příjemně ochladit. Ledová káva je často obohacena o přísady jako je mléko, cukr, různé sirupy či příchutě, které jí dodají osobitou chuť. Může se podávat v různých variacích, jako například ledová káva s mlékem, ledová latte nebo ledová frappé.

Vyzkoušejte také náš kombucha recept a ochutnejte svěží letní nápoj.

Co budete potřebovat na přípravu domácí ledové kávy?

Základem je pochopitelně mletá káva, případně instantní kávový nápoj. Vůbec nejlepší je ale použít jemně mletou kávu, která je nejvhodnější pro přípravu chutné a kvalitní ledové kávy. Chybět nesmí samozřejmě ani čistá a studená voda, kterou použijete k přípravě kávy. 

Stejně tak budete potřebovat dostatečné množství ledu na ochlazení kávy, ideálně rozdrceného na menší kousky. Volitelnými, ale rozhodně doporučenými ingrediencemi pro doladění chutí jsou pak cukr a mléko.

Jaké vybavení si připravit pro recept na ledovou kávu?

Nezbytností je logicky kávovar, případně jiné zařízení na přípravu kávy. Můžete použít různorodé metody přípravy kávy, jako jsou příprava pomocí french pressu, kávovaru s filtrováním nebo kupříkladu příprava překapávané kávy.

Dále určitě budete potřebovat dostatečně velkou nádobu, tedy sklenici nebo pohár, na smíchání kávy s ledem. Abyste mohli dokonale smíchat a promíchat kávu s vodou a ledem, tak chybět nesmí ani lžíce. Pro přípravu ochucené ledové kávy mlékem si připravte i mixér nebo šejkr.

Jak se dělá ledová káva?

Jak udělat ledovou kávu? Zde vám přinášíme recept na ledovou kávu s přípravou v kávovaru. Jak udělat ledovou kávu z kávovarů?

  1. Připravte si silnou dávku kávy ve vašem kávovaru. Použijte dvakrát až třikrát více kávy než obvykle, abyste dosáhli intenzivnější chuti i po smíchání s vodou a ledem. 
  2. Nechte kávu vychladnout na pokojovou teplotu, dolijte ji vodou a poté do ní vložte nadrcené kostky ledu. 
  3. Po vložení kostek ledu do sklenice s kávou zalijte nápoj studeným mlékem nebo smetanou. Případně ještě přidejte cukr nebo jiné sladidlo dle vašich preferencí. Poté už pouze zamíchejte a ledová káva je připravena k pití!
ledová káva

Ledová káva recept s použitím mléka

Připravte si silnou dávku kávy pomocí své oblíbené metody přípravy kávy – například french pressem nebo klasicky v automatickém kávovaru. Následně nechte kávu vychladnout na pokojovou teplotu a poté do ní vložte předpřipravené kostky ledu. 

Shakerem nebo s pomocí mixéru vyšlehejte pěnu na mléku a nalijte jej do ledové kávy. Poměr kávy a mléka si můžete upravit podle svých chuťových buněk a toho, jak to máte rádi.

Jaké další tipy na přípravu perfektní ledové kávy existují? Vyzkoušet můžete například přidání toniku do tohoto receptu. Konkrétně malé espresso smíchejte s kostkami ledu a tonikem. Výsledkem bude dokonale osvěžující alkoholický nápoj s kávou. Příprava tohoto nápoje je navíc opravdu rychlá a jednoduchá. Akorát kávu je v tomto případě doporučováno přidávat až jako poslední ingredienci.

Čím ozdobit a doplnit ledovou kávu?

Vyzkoušet můžete přidání šlehačky na vršek ledové kávy, tu následně ještě lze posypat třeba kakaem. Případně přidejte karamelový sirup do ledové kávy, abyste jí dodali sladkou chuť. Kvůli stejnému cíli můžete do kávy nastrouhat hořkou nebo mléčnou čokoládu na jemné kousky a posypat jimi vršek ledové kávy.

Skvělou volbou, čím ochutit ledovou kávu je i čerstvé ovoce, jako jsou třeba maliny, borůvky či plátky citrusových plodů. Pro maximálně ledové potěšení přidejte kopeček zmrzliny – nejvíce se k této kávě hodí čokoládová a vanilková zmrzlina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *