10 nápadů na SVATEBNÍ DAR: Originální i na poslední chvíli

Přichází svatební sezóna a s ní také jedno věčné dilema – jaký dar vybrat pro novomanžele? Jestliže hledáte inspiraci a toužíte po něčem skutečně originálním, tak přesně pro vás máme připraveno 10 nápadů na svatební dary, které rozhodně potěší všechny novomanžele. Jsou navíc vhodné i pro ty, kteří rádi nechávají výběr daru na poslední chvíli. Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti svatebních dárků?

Kdo dává svatební dar?

Svatební dar je tradičně dáván hosty, kteří přijdou na svatbu. Nejčastěji novomanžele obdarovávají jejich přátelé a rodina ženicha a nevěsty, ale dárcem se mohou stát klidně také další blízcí lidé. Svatební dar je projev gratulace novomanželům a obvykle je dáván i jakožto projev lásky, podpory a milých přání pro jejich nový společný život.

Co je vhodné jako svatební dar? 

Svatební dary mohou být opravdu různého druhu a hodnoty. Mezi běžné dary patří například peníze, domácí spotřebiče, nádobí, ložní prádlo, dekorace do domácnosti, umělecká díla, cestovní poukazy či šperky nebo zážitky.

S výběrem pomůže i to, když si novomanželé sami napíší seznam přání a potřeb, jež mají. To dokáže hostům velmi usnadnit výběr darů. A zároveň hosté mají pak skutečně jistotu, že novomanželé získají něco, co si opravdu přáli. Hlavní ale je, aby byl dar darován skutečně z lásky a s respektem vůči novomanželům. Pro novomanžele si připravte také přání ke svatbě.

Jak udělat svatební dar?

Jednou z možností je dar pro novomanžele vyrobit – takovýto dárek totiž pochopitelně bude vždy nejoriginálnější. Jaký dárek bude ideální dát jakožto originální stavební dar?

Fotografická kniha

Vytvořte krásnou pamětní knihu plnou fotografií a příběhů, které máte společně s párem. Přidejte do ní vzpomínky, přání a vzkazy od rodiny a přátel. Můžete si pořídit prázdnou knihu a ručně ji ozdobit, nebo využít online služeb pro tvorbu fotoknih. Ve fantazii se meze opravdu nekladou.

Svatební dar

Ručně malovaný obraz

Pakliže disponujete malířským talentem, tak můžete zkusit namalovat portrét novomanželů nebo nějaký romantický obrázek, který jim bude připomínat jejich svatbu. Používejte barvy a materiály, které odpovídají jejich stylu – někomu více vyhovují bláznivější obrázky, někdo si více potrpí na klasice.

Vlastnoručně vyrobená dekorace

Vyrobte originální dekoraci do domácnosti, kterou novomanželé mohou umístit doma na viditelné místo a jež se stane připomínkou této jejich slavnostní události. Vyrobit můžete kupříkladu ozdobné svícny, šperk nebo keramiku.

Kreativní fotokoláž

Vytvořte unikátní koláž z fotografií novomanželů. Tento dar bude nejenom estetickým, ale také emocionálním zážitkem pro novomanžele.

Domácí delikatesy

Máte-li čas, tak se pusťte do výroby lahodných domácích pochoutek. Vítanou pochutinou jsou kupříkladu domácí sušenky nebo ovocné džemy. Jedná se ale spíše o drobnost, i když dobře míněnou, takže určitě přibalte i další dar.

Svatební dar na poslední chvíli – co koupit za pět minut dvanáct?

  • Zakupte dárkový certifikát do oblíbeného obchodu s domácími potřebami, restaurace, wellness centra nebo zážitkový voucher na let balónem nebo na koncert. Voucher seženete online během pár minut, navíc novomanželé si mohou sami vybrat, kdy se jim hodí tento zážitek absolvovat.
  • Zvažte předplatné časopisu nebo magazínu, který by mohl novomanžele zaujmout. Pochopitelně vybírejte předplatné z oblasti, ke které mají nějaký vztah a jež jim je blízká.
  • Kupte čerstvé květiny a vytvořte krásné květinové aranžmá. Použijte do něj oblíbené květiny nastávajících manželů. 
  • Zakupte exkluzivní čokoládu, lahodné víno nebo netradiční speciality, hezky je zabalte a přidejte osobní přání. 
  • A na závěr klasický svatební dar peníze. Těmi opravdu nikdy nic nezkazíte a navíc si ušetříte čas vybíráním dárku. Na druhou stranu se jedná o nejméně osobní dar, takže byste určitě neměli zůstat pouze u nich, ale měli byste k nim přidat i další dárek – inspirovaný třeba právě výše uvedenými možnostmi. Mnoho nápadů najdete například na pinterestu.
Svatební dar peníze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *