Kam s dětmi na výlet o jarních prázdninách: Město i příroda

Jarní prázdniny jsou za dveřmi a s nimi přichází čas plánování rodinných výletů. Zajímá vás, kam s dětmi na výlet, abyste mohli navštívit nejenom zajímavá města, ale i krásnou přírodu? Kam se vydat, aby si děti užily zábavu, ale zároveň se i něco nového naučily? 

Pokud hledáte inspiraci, tak právě pro vás máme tipy na výlet s dětmi, které nabízí zážitky nejen pro děti, ale i pro celou rodinu. Připravte si batohy, dobrodružství může začít!

tipy na výlet s dětmi

Jaká zajímavá města navštívit během jarních prázdnin?

Ve výčtu toho, kam s dětmi na výlet během jarních prázdnin, začněme městy. Ty jsou pro trávení volného času atraktivní zejména z důvodu, že nabízejí nepřeberné množství aktivit, které v nich lze vyzkoušet a zároveň je v nich i celá řada zábavných a vzdělávacích míst, jež stojí za to navštívit.

Existuje navíc mnoho měst a lokalit v České republice a jejím okolí, které jsou skvělými destinacemi pro rodinnou dovolenou během jarních prázdnin. Několik možností si právě teď představíme, a to včetně míst, která jsou tam největšími lákadly pro všechny děti školou povinné:

 • Praha – navštívit zde můžete třeba vyhlášenou ZOO, Národní technické muzeum nebo interaktivní výstavy pro děti či Muzeum loutek.
 • Brno – děti zajisté zaujme Vida! science centrum nebo ZOO Brno.
 • Plzeň – i zde určitě zabodujete návštěvou zoologické či zavítáním do Techmania Science Center.
 • Liberec – pro zvídavé děti tu je iQpark, pro milovníky přírody a rostlin zas botanický zahrada.
 • Český Krumlov – prohlédněte si malebné historické centrum města a navštivte Muzeum fotografie.
 • Pec pod Sněžkou – zdejší lyžařská střediska nabízejí jarní lyžování a snowboarding i v době prázdnin, a dále také i nádhernou krajinu pro procházky s rodinou.
 • Wroclaw (Polsko) – děti určitě potěší, když budou moci navštívit Wroclawské akvárium nebo Wroclawské muzeum interaktivních her.
 • Vídeň (Rakousko) – navštivte ZOO Schönbrunn nebo Technisches Museum Wien.
kam s dětmi na výlet

Tipy na výlet s dětmi – kam do přírody?

Stejně tak ale existuje i spousta opravdu krásných míst v přírodě v České republice a jejím okolí, které se mohou stát perfektním cílem pro rodinné výlety během jarních prázdnin. Kam tedy s celou rodinou vyrazit za přírodou?

Národní park České Švýcarsko

Nádherné skalní útvary a rokle, jsou ideálním útočištěm pro rodinné túry. Bohužel část parku utrpěla v důsledku požáru z nedávné minulosti.

Krkonošský národní park

Procházky podél horských stezek a možnost lyžování pro děti, to jsou Krkonoše. Jde tedy o perfektní místo, kam na výlet v zimě i na jaře.

Beskydy

Ideální hory pro pěší turistiku a pro zdatnější i pro cyklovýlety.

Moravský kras

Prozkoumávání jeskyní a soutěsek v této oblasti může zabavit celou rodinu.

Jizerské hory

Tyto hory jsou známy především jako ideální místo pro lyžaře a běžkaře.

Lužické hory

Procházka v přírodě a návštěva zdejších věží a rozhleden, kterých je tu nespočet – i to může být plán vašich letošních jarních prázdnin. 

Saské Švýcarsko

Nabízí krásné skalní útvary a zvláštní budovy, jako je například pevnost Königstein.

Rakouské Alpy

Nedaleko České republiky se nachází nádherné rakouské Alpy, které jsou ideální destinací pro turistické a lyžařské výlety.

tipy na výlet s dětmi

Co dělat o jarních prázdninách? 

Místa v přírodě i ve městech, kam s dětmi na výlet během letošních jarních prázdnin, již znáte. Teď ještě na řadu přicházejí aktivity, kterými zabavíte děti o jarních prázdninách. Co vyzkoušet? Vyjma již zmíněných výletů a procházek, návštěv ZOO a zábavních parků či lyžování nebo návštěv muzeí, můžete vyzkoušet i tyto méně tradiční kratochvíle:

 • Výtvarné aktivity – kreslení, malování, tvoření z modelovací hmoty, papíru apod.
 • Pečení a vaření – naučte děti základy vaření a pečení, připravte si společně jídla a dezerty.
 • Filmový festival – pomozte dětem natočit jejich vlastní krátký film, připravte projekci a slavnostní předávání ocenění.
 • Řešení záhad – vytvořte zábavně-vzdělávací hru, při níž děti musí najít skryté předměty nebo řešit hádanky.
 • Robotické programování – naučte se společně, jak naprogramovat jednoduché roboty a uspořádejte vlastní robotickou soutěž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *