40 NEJKRÁSNĚJŠÍCH PŘÁNÍ K MDŽ: Přání i inspirace na dárky

Blíží se Mezinárodní den žen a s ním i čas projevit své sympatie a poděkovat všem výjimečným ženám ve vašem životě. Chcete oslavit tento den speciálním způsobem, ale stále nemáte jasno, jaké přání napsat nebo jaký dárek vybrat? Věděli jste, že existuje mnoho způsobů, jak vyjádřit vaše city, aniž byste při tom museli utrácet spoustu peněz?

V tomto článku najdete inspiraci pro nejkrásnější přání a dárky k MDŽ, které oslní každou ženu a zanechají v ní nezapomenutelný dojem. Pojďme se tedy společně podívat na některé z nejlepších nápadů na přání a dárky pro tento významný den.

Kdy je MDŽ?

Mezinárodní den žen se slaví každoročně 8. března, a to prakticky po celém světě. Víte, proč se MDŽ slaví?

Jak popřát k MDŽ?

V kreativitě se meze nekladou – zkrátka existuje nespočet způsobů, jak popřát k Mezinárodnímu dni žen. Můžete poslat textovou zprávu, e-mail, zavolat nebo osobně popřát ženám, které máte rádi. Přání k MDŽ by mělo být jednoduché, ale srdečné a vševypovídající. Vytvořit jej můžete jak více formálně, tak i maximálně vtipně – záleží na tom, koho jím chcete oslovit.

Toto přání může být v podobě básně, citátu, nebo prostě jenom v podobě přímočarého a upřímného textu. Důležitější je jím vyjádřit svou úctu a vděčnost všem výjimečným ženám ve vašem životě a ukázat jim, jak moc jsou pro vás důležité.

Jak by mělo vypadat přání k MDŽ?

Jak již bylo zmíněno, přání k Mezinárodnímu dni žen by mělo být především upřímné, srdečné a osobní. Může obsahovat slova úcty, vděčnosti, obdivu a lásky. Klíčové je, aby bylo přizpůsobeno příjemkyni a aby bylo sepsáno s potřebnou dávkou citlivosti. Přání může být doplněno malým dárkem nebo květinou, aby bylo ještě osobnější a výjimečnější.

Konečný vzhled MDŽ přání pak závisí na tom, jaký styl máte rádi a jakým způsobem chcete vyjádřit své pocity. 

Konkrétní přání k MDŽ

Tato přání a citáty k MDŽ jsou jenom několika nápady, jak vyjádřit své pocity k Mezinárodnímu dni žen. Ať už využijete jakýkoliv z nich, tak nejdůležitější je ale vždy to, aby toto přání bylo upřímně míněno.

Komukoli

 • Dnes je den, kdy oslavujeme všechny výjimečné ženy na světě, a já jsem tak rád, že tě mám ve svém životě. Přeji ti hodně lásky, radosti a smíchu.
přání k mdž pro kohokoli
 • Milá (jméno), přeji ti všechno nejlepší k Mezinárodnímu dni žen. Jsi pro mě skvělou přítelkyní/sousedkou/kolegyní a díky tobě je můj život lepší a plnohodnotnější.
 • Když jsi se dnes ráno podívala do zrcadla, tak jsi v něm určitě spatřila úžasnou ženu. Jsi silná, krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přeji ti, aby tvůj život byl plný spokojenosti a úspěchů.
 • Chytrá žena se učí ze svých neúspěchů, usmívá se během svých pádů a sílí, když čelí výzvám. Jsi jednou z nich! Šťastný Den žen!
mdž přání
 • Když se na tebe dívám, vždy vidím neuvěřitelnou sílu a krásu. Přeji ti, aby tvůj život zůstal plný radosti, přátelství a lásky. Jsi výjimečná a zasloužíš si jen to nejlepší.
 • Její lásku můžete získat ve různých podobách – máma, sestra, babička, přítelkyně, manželka! Stačí se na ně usmát a svět se změní. Šťastný Den žen!
 • Trpělivost naslouchat, ochota porozumět, síla pečovat a srdce, o které se umíte podělit! To je to, co z vás dělá nejkrásnější bytosti tohoto vesmíru. Šťastný Den žen!
přání k mdž pro všechny
 • Jen žena může téměř zemřít a zároveň porodit. Buď hrdá na to, že jsi žena! Všechno nejlepší ke Dni žen! 
 • Šťastný Den žen statečné a odvážné ženě, která se nikdy nesmířila s porážkou.
 • Tímto vzkazem ti chci říct, že jsi v mém životě výjimečná žena! Děkuji! Šťastný Den žen!
přání k mdž

Manželce nebo partnerce

 • Manželka a manžel vždy dosáhnou kompromisu: manžel uzná, že se mýlí, a manželka s tím souhlasí. Blahopřeji ti ke Dni žen, má drahá ženo!
 • Chápeš, miluješ a staráš se o naše děti dokonalým způsobem, a to mě vůbec nepřekvapuje, protože od chvíle, kdy jsem tě poznal, vím, že jsi skvělý člověk. Posílám ti přání všeho nejlepšího ke Dni žen!
 • Ženy jsou důvodem, proč je každý domov plný štěstí a radosti. Šťastný Den žen!
 • Jemnost tvých rtů, vůně tvého dechu, teplo tvého objetí… Když jsem s tebou, připadám si jako ve snu. Miluji tě! Všechno nejlepší ke Dni žen!
 • Nejlepším lékem na světě je tvé OBJETÍ. Vše nejlepší k MDŽ, lásko moje!
 • Můj život bez tebe je jako nebe bez slunce, měsíc bez hvězd a život bez štěstí. Jsi moje všechno. Šťastný MDŽ!
 • Tolikrát si nevážíme toho, co pro nás ženy dělají. Nyní máme příležitost poslat všem úžasným ženám velké poděkování za jejich tvrdou práci a obětavost. Šťastný Den žen!
přání k mdž partnerce

Mamince

 • Milá maminko, zasloužíš si všechno štěstí a lásku na tomto světě, protože jsi udělala to nejlepší, abychom byli šťastní… Šťastný Den žen!
 • Mami, ať už jsem dnes jakýkoli, je to jen díky tobě. Jsi moje inspirace a motivace. Šťastný Den žen, mami.
 • Milá maminko, až teď, když jsem se sama stala mámou, dokážu pochopit a ocenit všechny tvé lekce a tvoji nekonečnou lásku. Šťastný Den žen!
 • Na Mezinárodní den žen chci poděkovat své mamince za to, že mi dala ten nejlepší život, co mohla, a vychovala mě s nekonečnou a nepodmíněnou láskou. Děkuji mami.
 • Ženám vděčíme za svou existenci, protože je to naše matka, která nás přivedla na tento svět. Všechno nejlepší ke Dni žen, mami, ať jsi vždy šťastná.

Sestře

 • Nejsi jen moje sestra, ale také můj rádce a přítel. Ke Dni žen ti přeji vše nejlepší!
 • Pokud máš silnou sestru, máš vždy někoho, ke komu můžeš vzhlížet, stejně tak, jako jsem vždy já vzhlížela k tobě. Šťastný Den žen!
 • Má drahá sestro, přeji ti, abys nepočítala roky, protože duše zůstává stále mladá, abys nelitovala toho, co už uplynulo, protože před tebou je ještě mnoho zajímavého, a abys neměla strach, vždyť riziko je ušlechtilá věc! Krásný MDŽ!
 • Tvůj krásný úsměv dokáže rozzářit celé okolí. Zlepšuješ mé dny, milá sestro. Šťastný Den žen!
přání k mdž,mdž přání,den žen,květiny k mdž,Jak popřát k MDŽ

Citáty slavných

„To, co jako ženy můžeme dokázat, je neomezené.“ – Michelle Obama

„Ženy nepotřebují hledat hlas, ony ho mají a musí se cítit oprávněné ho používat a lidé musí být povzbuzováni, aby jim naslouchali.“ – Meghan Markle

„Byla by tisícerá škoda, kdyby ženy psaly jako muži, žily jako muži nebo vypadaly jako muži, protože pokud jsou dvě pohlaví vzhledem k rozlehlosti a rozmanitosti světa zcela nedostatečná, jak bychom si měli vystačit s jedním?“ – Virginia Woolfová

„Jakmile ženy získají moc, bariéry padnou. Až společnost uvidí, co ženy dokážou, až ženy uvidí, co ženy dokážou, bude více žen, které budou něco dělat, a všem nám bude lépe.“ – Ruth Bader Ginsburgová

„Mohu vám slíbit, že ženy, které spolupracují – propojené, informované a vzdělané – mohou této opuštěné planetě přinést mír a prosperitu.“ – Isabel Allende

„Nepřeji si, aby ženy měly moc nad muži, ale nad sebou samými.“ – Mary Shelleyová

„Na ženách, které dominují v mužském světě, je něco tak zvláštního. Vyžaduje to určitý půvab, sílu, inteligenci, nebojácnost a odvahu nikdy nepřijmout ne jako odpověď.“ – Rihanna

„Rád vidím mladou dívku, jak se vydává na cestu a chytá svět za pačesy. Život je mrcha. Musíš jít ven a nakopat jim zadek.“ – Maya Angelou

„Ať už ženy dělají cokoli, musí to dělat dvakrát lépe než muži, aby byly považovány za alespoň z poloviny tak dobré. Naštěstí to není tak těžké.“ – Charlotte Whittonová

„V určitém okamžiku života ženy prostě přestane bavit se pořád stydět. Pak se mohou stát tím, kým skutečně jsou.“ – Elizabeth Gilbertová

„Feminismus není o tom, aby ženy byly silné. Ženy už silné jsou. Jde o to změnit způsob, jakým svět tuto sílu vnímá.“ – G. D. Anderson

„Úspěch každé ženy by měl být inspirací pro další. Jsme nejsilnější, když se navzájem povzbuzujeme.“ – Serena Williamsová

„Není nic silnějšího než zlomená žena, která se znovu postavila na nohy.“ – Hannah Gadsbyová

„Raději budu litovat toho, co jsem udělala, než toho, co jsem neudělala.“ – Lucille Ball

nejkrásnější přání k mdž

Inspirace na dárky k MDŽ

K Mezinárodnímu dni žen můžete též darovat různé dárky, které budou jednoznačně reflektovat vaši úctu a náklonost k obdarovaným ženám. Zde je několik nápadů na dárky k MDŽ:

 • květiny k MDŽ – květiny jsou tradičním dárkem, přičemž vhodné jsou pro ženy všech věkových kategorií. Můžete zvolit růže, tulipány, lilie nebo jiné květy, které mají pro vás či jejich příjemkyně zvláštní význam.
 • dárky na míru – personalizované dárky jsou skvělým způsobem, jak vyjádřit vaše city ke konkrétní ženě. Můžete zvolit například personalizovanou fotoknihu, hrníček, náramek nebo kabelku s vlastním designem.
 • wellness dárky – dárky, které pomohou zrelaxovat a uvolnit se jsou v dnešní době čím dál populárnější. Vyberte tedy dárek jako jsou vonné svíčky, masážní olej či jiné relaxační pomůcky.
 • kulinářské dárky – pokud má vaše známá ráda vaření a pečení, můžete ji obdarovat novým kuchyňským nádobím, knihou s recepty, kvalitním olejem či kávovarem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *