Novoluní duben 2023 – Kdy nás čeká a co nám přinese?

Blíží se novoluní duben 2023. Co nám toto novoluní přinese? Jaké jsou jeho významy a symboliky? V tomto článku se podíváme na zajímavosti spojené s novoluním v dubnu 2023 a budeme se zabývat jeho vlivem na vaše životy. Zjistíte, jak můžete využít sílu novoluní pro osobní růst a jak se připravit na nový měsíc plný příležitostí.

Tak neváhejte a přidejte se k nám na této cestě objevování novoluní v dubnu 2023 a využijte sílu nového měsíce pro svůj osobní rozvoj.

novoluní duben 2023

Kdy je novoluní duben 2023

Novoluní duben 2023 nastane ve čtvrtek 20. dubna 2023 v 6:12 hodin. Dubnové novoluní proběhne ve znamení Berana. Citlivější lidé budou mít v tento den menší obtíže a měli by odpočívat.

Po dubnovém novoluní bude následovat úplněk květen 2023, zvaný také Květinový úplněk. Přečtěte si také, kdy proběhnou ostatní novoluní a úplňky 2023.

Co je to novoluní?

Rozlišujeme čtyři měsíční fáze v závislosti na tom, jak velkou část Měsíce ozářenou Sluncem vidíte. Konkrétně v novu je Měsíc k Zemi převrácený neosvětlenou stranou, tudíž nejde vidět vůbec. Jejich intenzita působí například na příliv a odliv neboli slapové jevy. Ovlivňují však i chování mnoha živočichů.

Cyklus lunace trvá 29,5 dní, což je čas, za který Měsíc oběhne planetu Zemi. Tento jev můžete nazývat i synodický měsíc. Jeho délka se může lišit účinky gravitace Slunce na nepřesnou dráhu měsíce.

Měsíční fáze dubnu 2023

🌕 Úplněkčtvrtek6. dubna v 06:34 ♎
🌖 Couvající měsícčtvrtek13. dubna
🌑 Novoluníčtvrtek20. dubna 06:12 ♈
🌒 Dorůstající měsícčtvrtek27. dubna
Tabulka měsíčních fází duben 2023

Oslava novoluní

Lidé často oslavují novoluní a věří že jeho energie očisťuje. Je čas se zbavit starých zlozvyků. Nastavte si nové cíle. Podle doporučení astrologů se dozvíte, jaké činnosti jsou v tento den ty pravé a jaké ne. Novoluní může znamenat nové začátky. Soustřeďte se na pozitivní věci ve vašem životě.

Vliv novoluní na přírodu a sázení

Půda v tuto dobu bude potřebovat více klidu. Doporučuje se v tento den nic nesázet a ani nepřesazovat. Semena pod vlivem nového měsíce špatně anebo vůbec nevyrostou.  Pokud však chcete na zahradě něco dělat je tu možnost. Můžete ošetřit nadzemní části keřů a stromů.

Jak na nás bude působit novoluní duben

Nov duben 2023 bude trochu náročnějším obdobím. Během tohoto novoluní se snažte šetřit energií. Udělejte si čas pro sebe a odpočívejte. Doporučujeme se v tyto dny schovat do koutů knihoven, studoven nebo relaxačních zón například s teplým nápojem.

Novoluní bude mít velký vliv na hlavu, tepny, jazyk i zuby. Nelekejte se tedy případných menších bolestí těchto částí těla.

Očista a restart přichází spolu s jarem. Můžete ještě dát šanci vnitřnímu detoxu anebo i jarnímu úklidu. Zajistíte tím předejití zdravotním komplikacím, posílíte tím imunitu a načerpáte novou energii. V období novoluní se také nedoporučují žádné lékařské zákroky.

novoluní duben

Co dělat a nedělat při novoluní?

V období novoluní je výhodné se zaměřit na:

  • Přemýšlení o nových cílech, které byste si chtěli splnit.
  • Zaznamenání zlozvyků, kterých byste se rádi zbavili.
  • Nechte za sebou to, co je staré a už nefunguje.
  • Pokuste se zbavit věcí které vás trápí a sužují.
  • Začněte si dělat radost tím, že se naučíte něco nového.
  • Můžete očistit váš organismus například krátkým půstem.
  • Udělejte si doma větší úklid a vyřaďte věci, které už nepoužíváte.
  • Zkuste začít meditovat anebo cvičit jógu.

Co při novoluní naopak nedělat? Obklopujte se lidmi, se kterými je vám dobře, tudíž nedoporučujeme udržovat kontakty v nefunkčních vztazích. Jen vám ubírají energii, kterou můžete věnovat něčemu jinému. Přestaňte se soustředit na minulost a radši koukejte do zářné budoucnosti.

Novoluní a jiné kultury

Pro mnoho kultur bylo a je novoluní významným okamžikem. Pro lidi signalizoval nový začátek. Například pro židovský a islámský kalendář slouží novoluní jako počátek měsíce. Pro mnoho pohanských kultur bylo novoluní spojováno s magickými a rituálními praktikami.

úplňky a novoluní 2023
úplněk květen 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *