Skákání přes švihadlo vám zaručí hubnutí i kondičku!

Co je tak úžasné na skákání přes švihadlo? Kromě toho, že je to zábavné cvičení, je to i vynikající způsob na zlepšení kondice a zhubnutí. Slyšeli jste správně – skákání přes švihadlo vám může pomoci snížit vaši váhu a dosáhnout tělesné kondice, kterou jste si vždy přáli.

Jaká je správná technika? Jaké jsou výsledky, kterých můžete dosáhnout? Jak dlouho to trvá, než se tyto výsledky projeví? V tomto článku najdete odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího. Nezapomínejte, že i když se může zdát, že skákání přes švihadlo je snadné, správná technika je vždy klíčová pro dosažení maximálních výsledků. 

Skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo a výzkumy

Skákání přes švihadlo je skvělým způsobem, jak spálit kalorie a zhubnout. Podle studie publikované v American College of Sports Medicine se během 10 minut skákání přes švihadlo dá spálit již 135 kalorií. Když budete toto cvičení dělat pravidelně, zlepšíte tím vaši kondici a zhubnete.

Technika skoku přes švihadlo

Jak správně skákat přes švihadlo? Existuje několik technik, které maximalizují výsledky tréninku a minimalizují riziko zranění. Při tomto cvičení je nejdůležitější správné držení těla. Hlavu držte rovně a záda mějte přímá. Když skáčete, zvedněte paty na nohou a lehce se dotkněte švihadla s nohama. Skákejte na špičkách nohou a nezapomínejte pravidelně dýchat.

Nejdůležitější před začátkem provozování tohoto sportu je nastavení správné délky švihadla. To by mělo v ideálním případě být dostatečně dlouhé, aby se dobře otáčelo kolem těla. Nemělo by být však příliš dlouhé, aby se vám zasekávalo u podlahy. Nemělo by vás při skákání praštit. Na zjištění správné délky je dobré se postavit na střed švihadla a držet ruce ve výši pasu. Švihadlo by mělo sahat po obou stranách vašeho těla přibližně do výšky podpaží.

Správná poloha těla při skákání je velmi důležitá. Měli byste mít vzpřímené polohu těla, nohy mírně rozkročené a ramena uvolněná. Nohy zvedejte jen mírně nad zem, a to pouze o několik centimetrů. Tímto minimalizujete nárazy na klouby a snížíte možnosti zranění. Pokud je švihadlo je příliš rychlé, můžete zpomalte jej skákáním na jednu nohu, dokud nezískáte správnou techniku. S těmito doporučeními se brzy stanete profesionály a dosáhnete svých cílů!

Doba cvičení

Jak dlouho denně skákat přes švihadlo? Pokud teprve začínáte se skákáním přes švihadlo, může pro vás být těžké skákat delší dobu, a to je naprosto v pořádku. Začněte s několika minutami denně a postupně čas navyšujte. Takto postupně dosáhnete delší doby cvičení bez bolestivého namožení svalů. Pro dosáhnutí nejlepších výsledků se doporučuje skákat přes švihadlo alespoň 30 minut denně.

Skákání přes švihadlo

Jaké svaly se zapojují při skákání přes švihadlo?

Skákání přes švihadlo je skvělým způsobem na posílení a zpevnění nohou, stehen, břišních svalů, zápěstí a ramen. Ke zlepšení výsledků vašeho tréninku můžete ke skákání přes švihadlo nakombinovat i další cviky, jako jsou dřepy, výpady a kliky.

Skákání přes švihadlo je velmi efektivním způsobem, jak zlepšit svou kondici a zhubnout. Dodržováním správné techniky a pravidelným cvičením, můžete dosáhnout skvělých výsledků. Důležité je pamatovat na to, že každý začínal někde. Nevzdávejte to, pokud vám skákání ze začátku nepůjde. S pravidelným tréninkem, získáte časem i lepší výdrž. Postupně pak můžete zvyšovat i intenzitu tréninku.

Čeho můžete dosáhnout skákáním přes švihadlo?

Pravidelné cvičení zlepšuje kardiovaskulární kondici, spaluje kalorie, zlepšuje koordinaci a rovnováhu. Při pravidelném skákání přes švihadlo se výsledky dostaví již během několika týdnů.

Skákejte přes švihadlo s vyhlídkou zhubnutí

Jak zhubnout skákáním přes švihadlo? V případě, že chcete zhubnout při skákání přes švihadlo, je dobré dodržovat pravidelný tréninkový plán a správnou techniku. Také dbejte na správnou stravu. Zahrňte do ní spoustu ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků a také bílkovin. Snažte se vyhýbat nezdravým potravinám, jako jsou sladkosti a tučná jídla.

Klíčem ke zbavení se tukových zásob, je spálení více kalorií, než přijímáte. Právě skákání přes švihadlo je skvělým způsobem na spalování kalorií. Dodržujte správnou techniku a zvyšujte postupně intenzitu vašeho tréninku a tepové frekvence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *